Dănuţ Păle

Dănuţ Păle

Compară contact

Statistici

prezență la vot
93.3%
loialitate față de partid
99.9%
loialitate față de guvern
100.0%
luări de cuvânt
63
întrebări și interpelări
7
propuneri legislative
123 (32 aprobate)
reprezentare locală
1

Voturi controversate 4

9 iulie 2018Modificarea Codului Administrativ
da (pentru aprobare)

4 iulie 2018Modificarea Codului Penal
da (pentru aprobare)

20 iunie 2018Modificarea legii privind venitul minim garantat
da (pentru aprobare)

18 iunie 2018Modificarea Codului de Procedură Penală
da (pentru aprobare)

Activitate recentă

5 iunie 2019
luare de cuvânt, Şi Partidul Social Democrat a susţinut. Sunt iniţiatorul acestei legi. Le mulţumesc tuturor colegilor care au votat această lege. Vreau să vă citesc doar câteva gânduri ale colegilor, medici ...

5 iunie 2019
luare de cuvânt, Mulţumesc, domnule preşedinte de şedinţă. Comisia pentru agricultură, silvicultură, industrie alimentară şi servicii specifice a fost sesizată spre dezbatere în fond cu Proiectul de Lege pentru ...

13 martie 2019
propunere legislativă, BP178/2019 Propunere legislativă pentru modificarea şi completarea art.32 din Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului nr.34/2008 privind organizarea şi funcţionarea Sistemului unic pentru apeluri de urgenţă

Întreaga activitate »

Domeniile de politici publice ale lui Dănuţ Păle