Răzvan-Ion Ursu

Răzvan-Ion Ursu

Compară contact

Statistici

prezență la vot
97.5%
loialitate față de partid
99.7%
loialitate față de guvern
100.0%
luări de cuvânt
7
întrebări și interpelări
0
propuneri legislative
67 (18 aprobate)
reprezentare locală
0

Voturi controversate 4

9 iulie 2018Modificarea Codului Administrativ
da (pentru aprobare)

4 iulie 2018Modificarea Codului Penal
da (pentru aprobare)

20 iunie 2018Modificarea legii privind venitul minim garantat
da (pentru aprobare)

18 iunie 2018Modificarea Codului de Procedură Penală
da (pentru aprobare)

Activitate recentă

18 decembrie 2019
luare de cuvânt, "La art. 36 pct. III, după lit. j) se introduce o nouă literă, lit. k), cu următorul cuprins: «k) executarea unei construcţii noi, a unei intervenţii la o construcţie existentă, precum şi ...

18 decembrie 2019
luare de cuvânt, Comisia propune eliminarea amendamentului admis de la nr. crt. 10 din raportul comun deoarece este dublă reglementare. Şi, cu permisiunea dumneavoastră, o să-l şi citesc.

28 februarie 2019
propunere legislativă, BP110/2019 Propunere legislativă pentru modificarea art.2 din Legea zootehniei nr.32/2019

Întreaga activitate »

Domeniile de politici publice ale lui Răzvan-Ion Ursu