Roxana Mînzatu

Statistici

prezență la vot
87%
loialitate față de partid
99.5%
loialitate față de guvern
100.0%
luări de cuvânt
79
întrebări și interpelări
18
propuneri legislative
77 (23 aprobate)
reprezentare locală
15

Voturi controversate 4

9 iulie 2018Modificarea Codului Administrativ
da (pentru aprobare)

4 iulie 2018Modificarea Codului Penal
da (pentru aprobare)

20 iunie 2018Modificarea legii privind venitul minim garantat
da (pentru aprobare)

18 iunie 2018Modificarea Codului de Procedură Penală
da (pentru aprobare)

Activitate recentă

7 mai 2019
luare de cuvânt, "Guvernul PSD continuă să ofere suport financiar afacerilor mici din România" Susţinerea antreprenoriatului în România s-a aflat printre priorităţile majore ale Guvernului PSD, în ultimii doi ani şi ...

24 aprilie 2019
luare de cuvânt, Mulţumesc, domnule preşedinte. Declaraţia mea politică de astăzi este despre performanţa antreprenorilor români, una dintre mizele programului economic de guvernare al partidului pe care îl ...

13 martie 2019
propunere legislativă, BP178/2019 Propunere legislativă pentru modificarea şi completarea art.32 din Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului nr.34/2008 privind organizarea şi funcţionarea Sistemului unic pentru apeluri de urgenţă

Întreaga activitate »

Domeniile de politici publice ale lui Roxana Mînzatu