Iusein Ibram

Statistici

prezență la vot
85%
loialitate față de partid
98.8%
loialitate față de guvern
98.7%
luări de cuvânt
31
întrebări și interpelări
0
propuneri legislative
38 (15 aprobate)
reprezentare locală
0

Voturi controversate 4

9 iulie 2018Modificarea Codului Administrativ

4 iulie 2018Modificarea Codului Penal
da (pentru aprobare)

20 iunie 2018Modificarea legii privind venitul minim garantat
da (pentru aprobare)

18 iunie 2018Modificarea Codului de Procedură Penală
da (pentru aprobare)

Activitate recentă

1 iulie 2020
propunere legislativă, Pl-x nr. 420/2020 Propunere legislativă pentru modificarea Legii nr.8/2016 privind înfiinţarea mecanismelor prevăzute de Convenţia privind drepturile persoanelor cu dizabilităţi

30 iunie 2020
luare de cuvânt, Deputat Iusein Ibram. Votez "pentru", pentru toată ordinea de zi.

30 iunie 2020
propunere legislativă, BP542/2020 Propunere legislativă privind abrogarea unor măsuri discriminatorii pentru locuitorii Dobrogei

Întreaga activitate »

Domeniile de politici publice ale lui Iusein Ibram