István-János Antal

Statistici

prezență la vot
81%
loialitate față de partid
98.9%
loialitate față de guvern
94.5%
luări de cuvânt
23
întrebări și interpelări
16
propuneri legislative
57 (11 aprobate)
reprezentare locală
6

Voturi controversate 4

9 iulie 2018Modificarea Codului Administrativ
da (pentru aprobare)

4 iulie 2018Modificarea Codului Penal
abținere

20 iunie 2018Modificarea legii privind venitul minim garantat
da (pentru aprobare)

18 iunie 2018Modificarea Codului de Procedură Penală
da (pentru aprobare)

Activitate recentă

10 aprilie 2019
luare de cuvânt, Mulţumesc, domnule preşedinte. Vorbesc nu numai în calitate de deputat, ci şi de fost director general al Hergheliilor Naţionale. Este vorba de o moştenire istorică, de pe vremea când aceste ...

8 aprilie 2019
luare de cuvânt, Mulţumesc, domnule preşedinte de şedinţă. Stimaţi colegi, Am o interpelare adresată domnului ministru Tudorel Toader, ministrul justiţiei. Obiectul: "Prelucrarea abuzivă a datelor personale de către ...

27 februarie 2019
propunere legislativă, BP106/2019 Propunere legislativă pentru modificarea şi completarea Ordonanţei de Urgenţă a Guvernului României nr.195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice

Întreaga activitate »

Domeniile de politici publice ale lui István-János Antal