PL-x nr. 602/2017 Proiect de Lege pentru completarea Legii nr.76/2002 privind sistemul asigurărilor pentru şomaj şi stimularea ocupării forţei de muncă

Sponsori: Gabriel Andronache, Eugen Nicolicea, Steluţa-Gustica Cătăniciu, Vasile Varga, Oana-Consuela Florea

cdep senat

20 noiembrie 2018
Camera Deputaților

trimis pentru raport suplimentar la:

Comisia pentru muncă şi protecţie socială
termen depunere raport: 11.12.2018
8 mai 2018
Camera Deputaților

primire punct de vedere de la Guvern - cu nr.5775/08.05.2018

Guvernul susține adoptarea acestei inițiative legislative, cu propuneri și observații
(pdf) Punctul de vedere al Guvernului
23 aprilie 2018
Camera Deputaților

înscris pe ordinea de zi a plenului Camerei Deputatilor

4 aprilie 2018
Camera Deputaților

primire raport de respingere de la:

(pdf) Comisia pentru muncă şi protecţie socială
face parte din categoria legilor organice
12 februarie 2018
Camera Deputaților
7 februarie 2018
Camera Deputaților
20 decembrie 2017
Camera Deputaților

prezentare în Biroul Permanent al Camerei Deputatilor

(pdf) Adresa Senatului
(pdf) Adresa iniţiatorului

înregistrat la Camera Deputaţilor pentru dezbatere

trimis pentru raport la:

Comisia pentru muncă şi protecţie socială
termen depunere amendamente: 06.02.2018
termen depunere raport: 15.02.2018
13 decembrie 2017
Senat

înscris pe ordinea de zi a plenului Senatului

11 decembrie 2017
Senat

înscris pe ordinea de zi a plenului Senatului

6 decembrie 2017
Senat

primire raport (nr.189) favorabil de la:

Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială
13 noiembrie 2017
Senat

prezentare în Biroul Permanent al Senatului; SENATUL este prima Camera sesizata; proiectul se înregistreaza cu nr.L461

5 septembrie 2017
Senat

înregistrat la Senat pentru dezbatere cu nr.b396 (adresa nr.305/05-09-2017)

18 decembrie 2017
Senat
adoptat de Senat
adoptare cu respectarea prevederilor art.76 alin.(1) din Constitutia României
(pdf) Forma adoptată de Senat
1 septembrie 2017
Senat

înaintat la Senat

1 septembrie 2017
Camera Deputaților

prezentare în Biroul Permanent al Camerei Deputatilor

(pdf) Adresa iniţiatorului