PL-x nr. 177/2018 Proiect de Lege pentru modificarea şi completarea alin.(3) al art.20 din Legea nr.202/1998 privind organizarea Monitorului Oficial al României

Sponsori: Florin Iordache, Ioan Munteanu

cdep senat

17 aprilie 2018
Președinte

trimitere la Presedintele României pentru promulgare

11 aprilie 2018
Președinte

depunere la Secretarul general pentru exercitarea dreptului de sesizare asupra constitutionalitatii legii

11 aprilie 2018
Camera Deputaților
adoptat de Camera Deputatilor
rezultat vot pentru=228, contra=0, abtineri=0, nu au votat=1
consultati stenograma sedintei
(pdf)   Forma adoptată de Cameră
(pdf)   Forma pentru promulgare
10 aprilie 2018
Camera Deputaților

primire raport favorabil de la:

(pdf) Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi
face parte din categoria legilor ordinare

dezbatere în plenul Camerei Deputatilor (rămas pentru votul final)

consultati stenograma sedintei

înscris pe ordinea de zi a plenului Camerei Deputatilor

4 aprilie 2018
Camera Deputaților

prezentare în Biroul Permanent al Camerei Deputatilor

(pdf) Adresa Senatului

înregistrat la Camera Deputaţilor pentru dezbatere

trimis pentru raport la:

Comisia juridică, de disciplină şi imunităţi
termen depunere amendamente: 05.04.2018
termen depunere raport: 10.04.2018
4 decembrie 2017
Senat

prezentare în Biroul Permanent al Senatului; SENATUL este prima Camera sesizata; proiectul se înregistreaza cu nr.L520

trimis pentru raport la:

Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări
termen depunere raport: 20.02.2018

trimis pentru aviz la:

Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi
termen: 13-02-2018
27 septembrie 2017
Senat

înregistrat la Senat pentru dezbatere cu nr.b454 (adresa nr.379/27-09-2017)

3 aprilie 2018
Senat
adoptat de Senat
ca urmare a depasirii termenului de adoptare, potrivit art.75 alin.(2) teza a III-a din Constitutia României republicata
(pdf) Forma adoptată de Senat
26 septembrie 2017
Senat

înaintat la Senat

26 septembrie 2017
Camera Deputaților

prezentare în Biroul Permanent al Camerei Deputatilor

(pdf) Adresa iniţiatorului