Răzvan-Ilie Rotaru

Răzvan-Ilie Rotaru

Compară contact

Statistici

prezență la vot
90.3%
loialitate față de partid
99.9%
loialitate față de guvern
100.0%
luări de cuvânt
82
întrebări și interpelări
86
propuneri legislative
69 (18 aprobate)
reprezentare locală
86

Voturi controversate 4

9 iulie 2018Modificarea Codului Administrativ
da (pentru aprobare)

4 iulie 2018Modificarea Codului Penal
da (pentru aprobare)

20 iunie 2018Modificarea legii privind venitul minim garantat
da (pentru aprobare)

18 iunie 2018Modificarea Codului de Procedură Penală
da (pentru aprobare)

Activitate recentă

26 iunie 2019
luare de cuvânt, "PSD este partidul care a introdus cele mai multe programe de integrare a tinerilor pe piaţa muncii şi a generat cele mai mari majorări de venituri" De la 1 ianuarie 2019 salariul minim pe economie a ...

12 iunie 2019
luare de cuvânt, Mulţumesc frumos, domnule preşedinte de şedinţă. Obiectul declaraţiei politice: "PSD nu va tolera niciun act de instigare din partea UDMR-ului. România e a românilor, nu a maghiarilor!". Voi solicita ...

13 martie 2019
propunere legislativă, BP178/2019 Propunere legislativă pentru modificarea şi completarea art.32 din Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului nr.34/2008 privind organizarea şi funcţionarea Sistemului unic pentru apeluri de urgenţă

Întreaga activitate »

Domeniile de politici publice ale lui Răzvan-Ilie Rotaru