Tudor Rareş Pop

Compară contact

Statistici

prezență la vot
86%
loialitate față de partid
97.8%
loialitate față de guvern
71%
luări de cuvânt
49
întrebări și interpelări
21
propuneri legislative
94 (5 aprobate)
reprezentare locală
9

Voturi controversate 4

9 iulie 2018Modificarea Codului Administrativ
nu (impotriva)

4 iulie 2018Modificarea Codului Penal
nu (impotriva)

20 iunie 2018Modificarea legii privind venitul minim garantat
da (pentru aprobare)

18 iunie 2018Modificarea Codului de Procedură Penală
nu (impotriva)

Activitate recentă

25 martie 2019
luare de cuvânt, Mulţumesc, domnule preşedinte de şedinţă. Grupul USR susţine acest proiect de lege, îl consideră necesar şi util pentru combaterea lipsei de acces a celor din mediul rural la servicii medicale de ...

12 martie 2019
propunere legislativă, Pl-x nr. 139/2019 Propunere legislativă pentru modificarea şi completarea alin.(2) de la art.391 din Legea 95/2006 privind reforma în domeniul sănătăţii

4 martie 2019
propunere legislativă, BP114/2019 Propunere legislativă pentru modificarea şi completarea Legii statutului asistentului social în România Nr.466/2004

Întreaga activitate »

Domeniile de politici publice ale lui Tudor Rareş Pop