Liviu-Ionuţ Moşteanu

Liviu-Ionuţ Moşteanu

Compară contact

Statistici

prezență la vot
91.5%
loialitate față de partid
98.0%
loialitate față de guvern
73%
luări de cuvânt
36
întrebări și interpelări
22
propuneri legislative
75 (2 aprobate)
reprezentare locală
7

Voturi controversate 4

9 iulie 2018Modificarea Codului Administrativ
nu (impotriva)

4 iulie 2018Modificarea Codului Penal
nu (impotriva)

20 iunie 2018Modificarea legii privind venitul minim garantat
da (pentru aprobare)

18 iunie 2018Modificarea Codului de Procedură Penală
nu (impotriva)

Activitate recentă

20 martie 2019
luare de cuvânt, Grupul USR a votat pentru înfiinţarea acestei comisii de anchetă. TAROM este în picaj de foarte mulţi ani de zile şi această comisie de anchetă vine în ceasul al treisprezecelea. Dacă în ultimii doi ...

4 martie 2019
propunere legislativă, BP114/2019 Propunere legislativă pentru modificarea şi completarea Legii statutului asistentului social în România Nr.466/2004

19 decembrie 2018
propunere legislativă, Pl-x nr. 5/2019 Propunere legislativă pentru introducerea disciplinei "Educaţie şi cultură media" în învăţământul preuniversitar

Întreaga activitate »

Domeniile de politici publice ale lui Liviu-Ionuţ Moşteanu