Robert-Ionatan Sighiartău

Robert-Ionatan Sighiartău

Compară contact

Statistici

prezență la vot
63%
loialitate față de partid
93.8%
loialitate față de guvern
78%
luări de cuvânt
20
întrebări și interpelări
33
propuneri legislative
61 (7 aprobate)
reprezentare locală
5

Voturi controversate 4

9 iulie 2018Modificarea Codului Administrativ
abținere

4 iulie 2018Modificarea Codului Penal
nu (impotriva)

20 iunie 2018Modificarea legii privind venitul minim garantat
da (pentru aprobare)

18 iunie 2018Modificarea Codului de Procedură Penală
nu (impotriva)

Activitate recentă

19 decembrie 2018
luare de cuvânt, Bună ziua! Declaraţia mea politică se intitulează "PSD-ALDE - Guvernul lozincilor expirate". Domnule preşedinte de şedinţă, Stimaţi colegi, Din luna mai 2012, PSD ne-a arătat ce poate să facă pentru ...

17 decembrie 2018
propunere legislativă, BP1005/2018 Proiect de Lege privind completarea Ordonanţei Guvernului nr.195/2002 privind circulaţia pe drumurile publice

17 decembrie 2018
propunere legislativă, BP1006/2018 Propunere legislativă privind completarea Legii nr.119/1996 privind actele de stare civilă, publicată în Monitorul Oficial al României nr.339/18.05.2012

Întreaga activitate »

Domeniile de politici publice ale lui Robert-Ionatan Sighiartău