Andi-Gabriel Grosaru

Statistici

prezență la vot
86%
loialitate față de partid
94.5%
loialitate față de guvern
98.8%
luări de cuvânt
30
întrebări și interpelări
7
propuneri legislative
20 (8 aprobate)
reprezentare locală
1

Voturi controversate 4

9 iulie 2018Modificarea Codului Administrativ
da (pentru aprobare)

4 iulie 2018Modificarea Codului Penal

20 iunie 2018Modificarea legii privind venitul minim garantat
da (pentru aprobare)

Activitate recentă

22 octombrie 2019
luare de cuvânt, Mulţumesc, domnule preşedinte. Declaraţia mea politică se intitulează "Săptămâna limbii italiene în lume". În perioada 21-27 octombrie 2019 se sărbătoreşte "Săptămâna limbii italiene în lume", tema ...

14 octombrie 2019
luare de cuvânt, Vă mulţumesc, domnule preşedinte. Stimaţi colegi, Este o realitate bine cunoscută faptul că oraşul Timişoara este un oraş multilingvistic şi multicultural. De altfel, toată zona Banatului este o zonă ...

13 martie 2019
propunere legislativă, BP178/2019 Propunere legislativă pentru modificarea şi completarea art.32 din Ordonanţa de Urgenţă a Guvernului nr.34/2008 privind organizarea şi funcţionarea Sistemului unic pentru apeluri de urgenţă

Întreaga activitate »

Domeniile de politici publice ale lui Andi-Gabriel Grosaru